Żeglarskie prezenty, morskie aktualności, marynistyczne dekoracje, nautyczne dodatki
10 lat akcji „Ratujmy Dezety” oczami inicjatora regat Marka Słodownika

10 lat akcji „Ratujmy Dezety” oczami inicjatora regat Marka Słodownika

Mam niewątpliwy zaszczyt i przyjemność poinformować o nawiązaniu przez firmę Marynistyka Group a co za tym idzie przez portale „Marynistyka” stałej współpracy ze znanym i cenionym dziennikarzem żeglarskim, autorem setek zdjęć ze świata regat i żagli, korespondentem prasy żeglarskiej, który relacjonował największe regaty i imprezy żeglarskie, autorem wywiadów ze sławami żeglarstwa, autorem książek żeglarskich – Panem Markiem Słodownikiem.

W swoim pierwszym artykule dla Marynistyka.pl pan Marek Słodownik przybliży nam genezę, idee, pomysł i organizację akcji „Ratujmy Dezety”. Pan Marek w 2002 roku był pomysłodawcą i współorganizatorem (wraz z dwoma szefami giżyckiego „Almaturu” Markiem i Grzegorzem Winiarczyk oraz Pawłem Wojną) jedynych na polskich wodach śródlądowych 24-godzinnych regat Dezet. Klasa DZ to najstarsza w Polsce klasa jachtów, której korzenie sięgają przełomu XIX i XXw., która po zniesieniu przez PZŻ wiosną 2002 roku obowiązku egzaminowania na jachtach dwumasztowych została skazana praktycznie na zagładę.

Dzięki pomysłowi Pana Marka Słodownika i akcji „Ratujmy Dezety”, kilkadziesiąt jachtów tej klasy pływa po naszych wodach do dnia dzisiejszego a skąd pomysł na tą akcję, dlaczego akurat Dezety, dlaczego mordercze dla załóg łodzi bezsilnikowych regaty 24-godzinne, ile było przez 10 lat organizacji tych regat wypadków, ile bierze w nich udział Dezet oraz wiele, wiele wiecej o tej akcji w artykule Pana Marka Słodownika:

 

 

10 lat akcji „Ratujmy Dezety”

 


 

 

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn
Instagram