Jesteś tu:

Marynistyka - żeglarskie prezenty, morski wystrój wnętrz, dekoracje marynistyczne

Marynistyka jako dziedzina sztuki poświęcona morzu, wodzie, żaglowcom, Żeglarzom, Ludziom od wieków pracującym na morzach i ocenach. Przedmioty marynistyczne posiadają prawdziwą duszę, długą historię i tradycję, są dowodem dawnych romantycznych wypraw na pokładach Wielkich Żaglowców - w czasach współczesnych są zawsze eleganckim elementem wyposażenia wnętrz, styl żeglarski jest stylem ponadczasowym i opierającym się wszelkim modom, a wieloznaczność i symbolika dawnych, morskich, żeglarskich urządzeń jest nieograniczona.

Czytaj więcej: Marynistyka - żeglarskie prezenty, morski wystrój wnętrz, dekoracje marynistyczne

Stylowa luneta żeglarska - atrybut, symbol i niezbędny przyrząd kapitanów

Luneta żeglarska była jednym z podstawowych przyrządów kapitana każdego dawnego żaglowca - dzięki niej byli w stanie szybciej dostrzec banderę zbliżającego się statku, lub ile dział niesie na swoim pokładzie. Dzięki powiększeniu optycznemu nieporównywalnie szybciej niż "gołym okiem" kapitanowie prowadząc swoje żaglowce widzieli również niebezpieczeństwa czające się w wodzie i pod wodą jak rafy, wystające z morza skały, czy zbliżanie się do brzegu.

Czytaj więcej: Stylowa luneta żeglarska - atrybut, symbol i niezbędny przyrząd kapitanów

Mosiężna busola żeglarska od Prezydenta RP dla Premiera

„Z dobrym kompasem zawsze się dobrze wraca do rodzimego portu i bezpiecznej przystani” powiedział Prezydent Bronisław Komorowski wręczając mosiężną busolę w drewnianym pudełku z Sklep.marynistyka.org przyszłemu Szefowi Rady Europejskiej Donaldowi Tuskowi.

Czytaj więcej: Mosiężna busola żeglarska od Prezydenta RP dla Premiera

Stylowa mosiężna luneta żeglarska najlepszym Gwiazdkowym prezentem w sławnej Bożonarodzeniowej reklamie domu handlowego John Lewis

Wiele osób twierdzi, że prawdziwy Sezon Gwiazdkowy rozpoczyna się co roku od chwili w której wielki brytyjski dom handlowy John Lewis wypuści swoją sławną Gwiazdkową reklamę. Tegoroczna właśnie się ukazała a pod hasłem przewodnim "Pokaż komuś, że jest kochany w to Boże Narodzenie" kryje się dostarczony niespodziewany prezent w postaci stylowej, mosiężnej, rozsuwanej lunety, która „deus ex machina” pojawia się na u starszego Pana na Księżycu umożliwiając dostrzeżenie tego co dotychczas było niewidzialne i ratując go przed samotnością w trakcie Świąt Bożego Narodzenia.

Czytaj więcej: Stylowa mosiężna luneta żeglarska najlepszym Gwiazdkowym prezentem w sławnej Bożonarodzeniowej...

27 Targi Sportów Wodnych i Rekreacji „Wiatr i Woda”

W samo południe rozpoczęły się dzisiaj 27 Targi Sportów Wodnych i Rekreacji „Wiatr i Woda”. W tym roku największe łodzie, luksusowe motorówki, najpiękniejsze jachty, najszybsze skutery, nowinki ze świata sportów wodnych, akcesoria żeglarskie, silniki, sprzęt asekuracyjny i ratunkowy, instrumenty nawigacyjne,  elektronikę jachtową, odzież żeglarską, sprzęt nurkowy, itd. podziwiać można do niedzieli w Centrum Targowym przy ulicy Marsa 56c w Warszawie

Czytaj więcej: 27 Targi Sportów Wodnych i Rekreacji „Wiatr i Woda”