Jesteś tu:

Jak działa zegar słoneczny z kompasem - Zegar Dollond'a

Ponieważ Klienci naszego Sklepu średnio raz w tygodniu proszą o wyjaśnienie jak działa i do czego służy Zegar Dollond'a, po co kompas w zegarze słonecznym, jak takie urządzenie mogło być używane i do czego służyło dawnym Żeglarzom, czy to dobry prezent dla znajomego Żeglarza, po co na kompasie ten zegar słoneczny, itd. postanowiłem wyjaśniać każdemu z Państwa założenia konstrukcyjne Petera Dollonda oraz naprawdę dużą użyteczność zegara słonecznego inklinacyjnego.

Czytaj więcej: Jak działa zegar słoneczny z kompasem - Zegar Dollond'a

Marynistyka - żeglarskie prezenty, morski wystrój wnętrz, dekoracje marynistyczne

Marynistyka jako dziedzina sztuki poświęcona morzu, wodzie, żaglowcom, Żeglarzom, Ludziom od wieków pracującym na morzach i ocenach. Przedmioty marynistyczne posiadają prawdziwą duszę, długą historię i tradycję, są dowodem dawnych romantycznych wypraw na pokładach Wielkich Żaglowców - w czasach współczesnych są zawsze eleganckim elementem wyposażenia wnętrz, styl żeglarski jest stylem ponadczasowym i opierającym się wszelkim modom, a wieloznaczność i symbolika dawnych, morskich, żeglarskich urządzeń jest nieograniczona.

Czytaj więcej: Marynistyka - żeglarskie prezenty, morski wystrój wnętrz, dekoracje marynistyczne

Stylowa luneta żeglarska - atrybut, symbol i niezbędny przyrząd kapitanów

Luneta żeglarska była jednym z podstawowych przyrządów kapitana każdego dawnego żaglowca - dzięki niej byli w stanie szybciej dostrzec banderę zbliżającego się statku, lub ile dział niesie na swoim pokładzie. Dzięki powiększeniu optycznemu nieporównywalnie szybciej niż "gołym okiem" kapitanowie prowadząc swoje żaglowce widzieli również niebezpieczeństwa czające się w wodzie i pod wodą jak rafy, wystające z morza skały, czy zbliżanie się do brzegu.

Czytaj więcej: Stylowa luneta żeglarska - atrybut, symbol i niezbędny przyrząd kapitanów

Spotkanie z kapitan Joanną Pajkowską

W dniu wczorajszym miałem zaszczyt i przyjemność spotkać się z Kapitan Joanną Pajkowską – pierwszą Polką w historii, która odbyła samotny rejs non stop dookoła świata. Rejs na jachcie „Fanfan” wokół Trzech Wielkich Przylądków (Dobrej Nadziei, Leeuwin i Horn) liczył ponad 29 000 mil morskich i trwał 216 dni i 16 godzin! (23 września 2018 - 28 kwietnia 2019).

Czytaj więcej: Spotkanie z kapitan Joanną Pajkowską

Stylowa mosiężna luneta żeglarska najlepszym Gwiazdkowym prezentem w sławnej Bożonarodzeniowej reklamie domu handlowego John Lewis

Wiele osób twierdzi, że prawdziwy Sezon Gwiazdkowy rozpoczyna się co roku od chwili w której wielki brytyjski dom handlowy John Lewis wypuści swoją sławną Gwiazdkową reklamę. Tegoroczna właśnie się ukazała a pod hasłem przewodnim "Pokaż komuś, że jest kochany w to Boże Narodzenie" kryje się dostarczony niespodziewany prezent w postaci stylowej, mosiężnej, rozsuwanej lunety, która „deus ex machina” pojawia się na u starszego Pana na Księżycu umożliwiając dostrzeżenie tego co dotychczas było niewidzialne i ratując go przed samotnością w trakcie Świąt Bożego Narodzenia.

Czytaj więcej: Stylowa mosiężna luneta żeglarska najlepszym Gwiazdkowym prezentem w sławnej Bożonarodzeniowej...