Marynistyka.org - Prezenty dla Żeglarzy i Ludzi Morza, marynistyczne dekoracje, morska kultura, tradycja i historia

Drewniane modele łodzi motorowych Riva, Chris Craft, Wally

Drewniane modele słynnych łodzi motorowych wykonywane czasochłonną metodą desek klejonych na drewnianej ramie, co wymagało setek godzin szczegółowej, precyzyjnej pracy. Do budowy modeli używane jest wyselekcjonowane, suszone i sezonowane drewno (mahoń, heban, palisander, drewno wiśniowe). Charakterystyczny dla model łodzi Riva efekt “lustra” uzyskany dzięki nałożeniu kilku warstw lakieru z połyskiem. Każda warstwa jest suszona i wygładzona przez szlifowanie przed nałożeniem następnej. Prawdziwa pikowana tapicerka ze skóry. Starannie wykonane metalowe okucia zewnętrzne, śruba i płetwa steru wykonane z mosiądzu, deska rozdzielcza łodzi jest wyposażona w metalową kierownicę, przełączniki i wskaźniki, wszystkie wykonane z polerowanego metalu. Legendarne modele włoskich łodzi motorowych Riva, model amerykańskich łodzi motorowych czasów prohibicji Chris Craft, model najszybszego jachtu motorowego świata 118 WallyPower.

Modele łodzi motorowych Riva Aquarama i Riva Tritone

Oferujemy Państwu prestiżowe, drewniane modele łodzi motorowych, wykonywane ręcznie z kilku rodzajów drewna przez rzemieślników specjalizujących się w modelarstwie, na podstawie zdjęć, grafik i planów oryginalnych łodzi, z dużą troską o jakość i staranność wykonania oraz zachowaniem skali i charakterystycznych elementów.Drewniany model łodzi motorowej w trakcie budowy

Drewniany model łodzi motorowej Riva Aquarama, najsłynniejszy projekt Carlo Riva – stała się z czasem okrętem flagowym marki Riva, legendą w zakresie piękna, kunsztu i osiągów zarówno na wodzie jak i poza nią. Slogan reklamujący to włoskie dzieło sztuki szkutniczej głosił: „Słońce, morze, radość z życia!”. Prawdziwa alegoria włoskiego Dolce Vita! Riva Aquarama posiadała Brigitte Bardot, Sophia Loren, Richard Burton, Arystoteles Onassis, Jean-Paul Belmondo, Sean Connery, George Clooney, Brad Pitt, miliarder Gunter Sachs, wydawca Axel Cesar Springer… Piękne mahoniowe łodzie z charakterystycznymi rozszerzonymi łukami kadłubów i potężną mocą silników V8 stały się ikoną blasku gwiazd z lat sześćdziesiątych i siedemdziesiątych – każdy z celebrytów, który chciał być traktowany poważnie na Riwierze Włoskiej pokazywał się na pokładzie łodzi Riva.

Model łodzi motorowej Riva Aquarama

Starannie wykonany model łodzi Chris Craft Runabout z 1930 roku nazywanej często “amerykańską motorówką prohibicji” – potężne obszary wzdłuż szlaków wodnych Wielkich Jezior, w stanie Nowy Jork i na Wschodnim Wybrzeżu były rajem dla nielegalnych rozlewni alkoholu, a przemytnicy alkoholu potrzebowali szybkich, zwinnych łodzi do sprawnego transportu, aby podróżować z alkoholem z miejsca na miejsce. Ale Chris Craft Runabout 1930 była oczywiście również wykorzystywana do rekreacji przez gwiazdy kina, sceny, biznesmenów czy polityków. Swoje modele Chris-Craft mieli m.in. Katharine Hepburn, Frank Sinatra, Elvis Presley czy Dean Martin. Z biegiem lat Chris-Craft stała się równie cenioną i prestiżową marką co włoska Riva.

Model łodzi Chris Craft Runabout 1930

Model łodzi motorowej Riva Ariston, o której Carlo Riva mówił: “Był zaprojektowany z miłością czystą i silną jak rasowy ogier. Niezapomniany! To był mój Pan Morza”. Dedykowana najbardziej wymagającym klientom, Riva Ariston wykorzystuje formułę Riva Corsaro, ale jest od niej większa. Produkcja Riva Ariston rozpoczęła się w 1950 roku, a zakończyła w 1974 roku. Po zbudowaniu 1004 sztuk jest to łódź motorowa, którą Stocznia Riva produkowała najdłużej w związku z niebywałym, wieloletnim zainteresowaniem klientów tym modelem.

Model łodzi motorowej Riva Ariston

Złoty wiek drewnianych łodzi motorowych Riva rozpoczął się pod koniec lat 40. i trwał prawie do końca XX wieku. Ostatnia drewniana Riva została ukończona w 1996 roku. Riva Tritone była kluczowym projektem dla stoczni Riva i dopiero drugim modelem na raczkującym w latach 50-tych XX wieku rynku rekreacyjnych łodzi motorowych. Jej rozmiar, moc i duży zasięg sprawiły, że była to łódź motorowa często wybierana przez ówczesne gwiazdy, polityków, celebrytów i biznesmenów, których było na nią stać. Wprowadzana do produkcji w 1950 r. konstrukcja kadłuba Riva Tritone nawiązywała do modelu Corsaro, ale po dodaniu drugiego rzędu siedzeń w kokpicie stała się łodzią wybieraną przez posiadaczy, którzy chcieli zabierać w dalsze, morskie rejsy większą liczbę gości. W latach 1950-1966 zbudowano w sumie 257 łodzi Riva Tritone a poza modelem podstawowym dostępne były trzy wersje. Oferujemy Państwu model łodzi motorowej Riva Super Tritone, która była dłuższa od podstawowego (najdłuższego) modelu i wyposażona w jeszcze mocniejsze silniki. W latach 1960-1963 zbudowano jedynie 21 łodzi Riva Super Tritone z numerami kadłuba od nr. 127 do kadłuba nr 226.

Model łodzi motorowej Riva Super Tritone

W naszej ofercie znajdą Państwo również prestiżowy i unikalny model łodzi motorowej Super Riva Aquarama Lamborghini w skali 1:10. Oryginalna kadłub nr 278 Riva Aquarama zamówiony w maju 1968r. przez Ferruccio Lamborghini miał wymiary 8,45m x 2,60m. Budowa łodzi zajęła trzy miesiące, Lamborghini niezadowolony ze standardowego silnika V8, wziął parę silników Lamborghini 4,0 V12 o mocy 350 KM z Lamborghini 350 GT i dostosował je do zamówionego modelu. Dzięki temu była to nie tylko najszybsza Riva Aquarama, jaką kiedykolwiek zbudowano i jedyna Riva Aquarama z sercem Lamborghini. Przez ponad 20 lat Ferruccio Lamborghini był właścicielem tej łodzi, w trakcie których pobił kilka rekordów prędkości. Riva Aquarama 278 należąca do Ferruccio Lamborghini jest niepowtarzalnym i ważnym elementem historii morskiej, nautycznej i motorowodnej.

Model łodzi motorowej Super Riva Aquarama Lamborghini

Kolejnym niezwykłym modelem jaki znajdą Państwo w naszej kolekcji model ekskluzywnej, wykonanej na zamówienie dyrektora kreatywnego marki Gucci, Frida Giannini model łodzi Riva „Aquariva by Gucci”. Budowa łodzi Riva Aquariva Gucci była jednym z punktów obchodów 90 rocznicy istnienia marki Gucci w 2011 roku. Ta wyjątkowa współpraca dwóch najbardziej znanych włoskich domów projektowych miała na celu uświetnienie i podkreślenie włoskiej epoki La Dolce Vita, która określa radość, glamour i elegancję jako postawę i styl życia. Riva Aquariva Gucci to kadłub z włókna szklanego i detale pomalowane w charakterystycznym odcieniu błyszczącej bieli marki Gucci, natomiast symboliczne dla Rivy pozostało użycie mahoniu z klasycznym wykończeniem lakieru (20 warstw) jak również charakterystyczny kokpit, pokłady spacerowe i klapa markizy.

Model łodzi motorowej Riva Aquariva by Gucci

W naszej ofercie znajdą Państwo również modele współczesnych łodzi motorowych. Nowoczesny model łodzi motorowej Riva 44 Rivarama, charakteryzujący się eleganckim włoskim stylem i panującą na pokładzie atmosferą prestiżu i elitarności. Budowa będąca połączeniem naturalnej elegancji, włoskiego stylu i najnowszych, morskich innowacji technologicznych spowodowała, że Rivarama 44 zdobyła tytuł „Najlepszego europejskiego otwartego jachtu” (Best European Open Yacht) w kategorii 40-60 stóp dwa lata z rzędu. Model łodzi motorowej Riva Iseo, która została wypuszczona na rynek przez legendarną włoską stocznię 2 lipca 2011 r. Ten model łodzi motorowej niewątpliwie doskonale kojarzy się z prestiżową przeszłością włoskiej marki. Łączy w sobie najnowsze innowacje ostatnich lat z klasycznymi liniami drewnianych modeli łodzi motorowych z wczesnych lat stoczni, a jej design jednoznacznie nawiązuje do tradycji marki Riva.

Model łodzi motorowej Riva Iseo

Osobom ceniącym nowoczesność i wręcz kosmiczne rozwiązania proponujemy model supernowoczesnej, najszybszej łodzi świata, model jachtu motorowego 118 WallyPower w skali 1:40. WallyPower posiada charakterystyczną wąską i kanciastą konstrukcję z czarną szklaną obudową, napędzaną jest trzema turbinami gazowymi Vericor DDC TF50 z których każda napędza strumień wody Rolls-Royce Kamewa + dwa sterowane silniki zaburtowe i niekierowane urządzenie wspomagające co daje łączną, kosmiczną moc 17.000 KM. Elementem przyciągającym uwagę w tym modelu jest wyjątkowy kadłub, który jest wynikiem szeroko zakrojonego programu badawczo-rozwojowego, w tym służącym do testów czołgów zakładzie testowania wytrzymałości SSPA w Göteborgu w Szwecji oraz testów aerodynamicznych w zakładzie Ferrari Wind Tunnel w Maranello we Włoszech. Jest stabilny przy dużej prędkości dzięki głębokiemu kształtowi kadłuba V (22 stopnie) i prostemu dziobowi zaprojektowanemu do przebijania fal.

Model łodzi motorowej WallyPower 118Niezależnie czy za bardziej bardziej elitarny, prestiżowy i ekskluzywny uważają Państwu model legendarnej włoskiej łodzi Riva Aquarama, amerykański Chris Craft z lat 30-tych XX wieku czy supernowoczesny model łodzi Wally Power, Riva 44 Rivarama lub Riva Iseo, każdy z modeli w przedstawionej przez nas ofercie stanie się z miejsca centralnym, nobilitującym, marynistycznym detalem każdego pomieszczenia.

Zajmujemy się importem modeli łodzi motorowych od wytwarzających je dla nas Rzemieślników od kilkunastu lat i z całą pewnością możemy stwierdzić, że nikt nie jest w stanie przejść obok ikony nautycznej elegancji i szkutniczego kunsztu, jaką jest Riva Aquarama, Tritone, Iseo, Ariston lub Chris Craft czy Wally obojętnie. Sprzedajemy modele, które są prawdziwymi symbolami marynistycznej kultury wśród łodzi motorowych, luksusowych runaboutów, synonimem włoskiego szyku, amerykańskiego designu, supernowoczesnych rozwiązań na wodzie ale przede wszystkim ponadczasowej marynistycznej elegancji, morskiego prestiżu, nautycznej elitarności. Przez ostatnie lata oferowane przez nas modele kupowały zarówno firmy prywatne jak i instytucje państwowe. Klienci kupowali modele łodzi motorowych z naszej kolekcji jako prezent dla kolegi, przyjaciela lub partnera w interesach. Klientki dla męża, taty, szefa na urodziny. Nie spotkaliśmy na swojej drodze Klienta, który byłby z zakupu niezadowolony, nie mieliśmy nigdy żadnej prośby o zwrot zakupionego modelu.

Mam świadomość, że ceny tych modeli nie są niskie, niestety wytworzenie drewnianego modelu łodzi motorowej od podstaw jest procesem rzemieślniczym, który trwa kilka miesięcy. Potrzebne jest do tego odpowiednie, sezonowane drewno, specjalistyczne kleje, farby, lakiery. A przede wszystkim umiejętności i wiedza. Dlatego dla nas również cena zakupu (przed dodaniem kosztów transportu i opłat importowych) każdego pojedynczego modelu jest wysoka. Ponieważ niekiedy zakup danego modelu łodzi motorowej jest poprzedzony kilkudniowymi lub kilkutygodniowym procesem decyzyjnym Klienta, gromadzeniem finansów, kilkoma telefonami, kontaktem ze mną – wiem, że nie dla wszystkich są to modele, na które można sobie pozwolić z dnia na dzień. Ale mam również wiedzę i doświadczenie, że gdy w końcu dochodzi do zakupu – zakupione u nas modele łodzi motorowych stają na honorowych miejscach w domu, salonie lub biurze czy gabinecie. Mamy wielu Klientów, którzy powrócili po kolejny model łodzi a niektórzy zakupili już kilka modeli przy okazji zagranicznych podróży służbowych lub urządzania nowych biur swojej firmy.

Bo dekoracje marynistyczne, w tym drewniane modele łodzi motorowych, jachtów czy żaglowców są elementem niepowtarzalnego i ponadczasowego wystroju wnętrz w klimacie nautycznym, który opiera się wszelkim modom i chwilowym trendom. Nadają niezwykłego, morskiego, elitarnego, marynistycznego charakteru każdemu wnętrzu.

Przez ostatnie lata drewniane modele elitarnych łodzi motorowych, których sprzedażą się zajmuję z własnej pasji (rozpoczęło się to kilkanaście lat temu, gdy po kilku miesiącach przygotowań kupiłem pierwszy model Riva Aquarama dla siebie w Europie Zachodniej) pojechały z moimi Klientami do wielu krajów europejskich zdobiąc prywatne domy jak również prestiżowe biura. Wysyłałem modele łodzi motorowych do Dubaju, Kataru, ale również krajów skandynawskich, do Niemiec, krajów położonych nad Morzem Śródziemnym i Adriatykiem. Precyzyjnie wykonane modele łodzi motorowych z naszej oferty były wręczane jako elitarne prezenty VIP-om goszczącym w firmach sektora prywatnego i publicznego. Zawsze z tym samym efektem. Jestem szczęśliwym posiadaczem kilku modeli łodzi motorowych, które od dawna mnie fascynują – najstarszy model Riva Aquarama posiadam od 2007 roku, najnowszy model Riva Aquariva zakupiłem dla siebie przed kilkoma dniami – jestem każdym z tych modeli zachwycony tak samo jak moi Klienci lub obdarowani przez nich partnerzy biznesowi lub przyjaciele.

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn
Instagram