Royal Caribbean Group to jedna z najpotężniejszych i najnowocześniejszych linii morskich statków pasażerskich na świecie (w 2018r. kontrolowała 19,2% światowego rynku rejsów pasażerskich i 14,0% rynku pod względem przychodów). Posiada obecnie 26 luksusowych statków podzielone na klasy: Oasis, Quantum, Freedom, Voyager, Radiance, Vision i Sovereign, w tym 4 największe i najnowocześniejsze statki pasażerskie świata: Oasis of the Seas i Allure of the Seas, Harmony of the Seas, Symphony of the Seas.

Royal Caribbean Group


Royal Cruises – generalny przedstawiciel Royal Caribbean w Polsce


Royal Caribbean Cruise Line została założona w roku 1968 jako spółka trzech sławnych przedsiębiorstw morskich z Norwegii: Anders Wilhelmsen & Company, I.M. Skaugen & Company, oraz Gotaas Larsen. W 1969 zwodowany został pierwszy statek armatora Song of Norway a Royal Caribbean Cruise Line rozpoczęła rozwój i ekspansję floty statków zaprojektowanych specjalnie na całoroczne rejsy po Karaibach. W 1988 roku wydarzeniem było wodowanie statku Sovereign of the Seas – był to pierwszy statek nowej generacji i największy statek pasażerski w tamtym czasie. 

W tym samym roku RCCL połączyła się z Admiral Cruises. Wraz ze wzrostem popularności swoich rejsów, w 1997 roku linia zmieniła nazwę na Royal Caribbean International. Zbiegło się to w czasie z połączeniem z linią Celebrity Cruises. W tym samym czasie powstała Royal Caribbean Cruises Ltd. jako spółka holdingowa, która jest właścicielem zarówno Celebrity Cruises, jak i Royal Caribbean International. W 2007 roku została ona dodatkowo wzbogacona o rejsy linii Azamara Cruises, która powstała w ramach Celebrity Cruises. Aby efektownie wkroczyć w XXI wiek RCCL postanowiło wybudować kolejną serię megaliniowców, otwierając klasy statków takie jak: Radiance, Voyager, Freedom, czy najnowszą i największą – Oasis. Wodując kolejne, największe, coraz nowocześniejsze statki wycieczkowe począwszy od statku Voyager of the Seas w 1999, przez Freedom of the Seas w 2006, po Oasis of the Seas w 2009, linia RCCL stale rewolucjonizuje rynek turystycznych rejsów pasażerskich, wprowadzając niezwykłe innowacje i niespotykane nigdzie indziej atrakcje dla Gości na pokładach swoich statków.

Royal Caribbean International jest w ścisłej 10 najlepszych linii oceanicznych świata wg magazynów Conde Nast Traveller i Trave+Leisure.Statki floty Royal Caribbean

Oasis of the SeaKierunki i destynacje rejsów Royal Caribbean


Atrakcje na statkach Royal Caribbean

22 nowoczesnych statków w sześciu klasach, co plasuje Royal Caribbean International jako drugą – pod względem wielkości floty – linię oceaniczną świata. Oferuje ona ogromny wybór atrakcji na największych statkach świata klasy Oasis, które mieszczą blisko 5,5 tys. pasażerów, w tym baseny z symulatorami fal do surfowania FlowRiders®, park wodny H20 Zone℠, pierwszy basen z plażą na morzu, ścianki do wspinaczki, Zip Line, kolejka tyrolska pozwala przyjrzeć się statkowi z wysokości 9 pokładów w trakcie zjazdu, nowatorska promenada Boardwalk℠ z pierwszą na świecie pokładową karuzelą, ring bokserski, lodowisko, mnóstwo programów rozrywkowych i animacyjnych dla dorosłych i dzieci (m .in. przedstawienia broadwayowskie, jak „Chicago” czy „Hairspray”, rewie na lodzie, spektakularny podwodny amfiteatr AquaTheater), dziesiątki restauracji, kawiarni, barów, night clubów, bar Rising Tide, który porusza się w górę i w dół między 3 pokładami, Spa i centrum fitness Vitality at Sea obejmują największe spa i kompleks termalny na morzu

Ogromne, nowoczesne statki wycieczkowe Royal Caribbean International to tak naprawdę cel podróży sam w sobie, to pełen atrakcji wypoczynek w pływających miastach, które codziennie cumują w innym porcie, oferując zwiedzanie nowych miejsc bez konieczności pakowania, rozpakowywania i kłopotliwych transferów. Trasy rejsów obejmują mnóstwo pięknych zakątków świata na wszystkich kontynentach, w tym na Alasce, Hawajach, w Ameryce Środkowej i Południowej, Europie, na Półwyspie Arabskim, w basenie Morza Śródziemnego, na Dalekim Wschodzie w Australii i Nowej Zelandii. Do linii należy prywatna plaża Labadee na wyspie Haiti oraz Cococay na Bahamach.Luksusowe rejsy wycieczkowe Celebrity Cruises


Pięciogwiazdkowa linia Celebrity Cruises rozpoczęła swoją działalność w 1989 roku, celem twórców było stworzenie produktu w turystyce morskiej o bardzo wysokiej jakości. W ciągu kilku lat firma odniosła ogromny sukces zdobywając liczne nagrody, m. in. w 2003 r. siedem statków Celebrity znalazło się w pierwszej dziesiątce najlepiej ocenianych, dużych statków świata. 

Jednym z głównych założeń marki Celebrity jest legendarne „Królewskie traktowanie”, podczas rejsu pasażerowie czują troskę i zainteresowanie ze strony załogi, są ciągle rozpieszczani. Jedna osoba z personelu podczas rejsu obsługuje jedynie dwóch gości, kabiny i pomieszczenia ogólnodostępne statków Celebrity Cruises są wyjątkowo luksusowe i przestronne. Marka Celebrity Cruises jest również chwalona i doceniana za wyśmienitą kuchnię, od oficjalnych, eleganckich kolacji po przytulną atmosferę stylowych, tematycznych restauracji. Linia Celebrity posiada na pokładach swoich statków również największe i najlepiej wyposażone centra odnowy biologicznej w całej branży turystyki morskiej.

Statki Celebrity Cruises zawijają do ponad 200 portów na całym świecie, linia obecnie posiada 11 statków podzielonych na cztery klasy: Century, Xpedition, Millennium i Solistce.Kierunki i destynacje rejsów Celebrity CruisesAtrakcje na pokładzie floty Celebrity Cruises

Na pokładach statków floty Celebrity Cruises znajdziemy jedne z największych na świecie stałych kolekcji sztuki współczesnej, w tym oryginalne dzieła Picassa i Warhola. Na gości czeka również mnóstwo, niespotykanych na innych statkach atrakcji: baseny (w tym wydzielona część basenowa dla dorosłych), salony Aqua SPA Elemis, spacerowanie boso po trawie (pierwszy pływający statek z żywym trawnikiem, The Lawn Club), Magic Carpet – wyjątkowe miejsce, które dzięki inspiracji latającym dywanem, zmienia swoje położenie, funkcję a nawet nastrój podczas każdego dnia rejsu, doskonała kuchnia przygotowana przez najlepszych kucharzy, Celebrity iLounge, pierwszy pływający autoryzowany salon sprzedaży produktów Apple. Dla osób dbających o zdrowie przygotowano specjalnie zaprojektowane kabiny i apartamenty „Aqua Class”, położone w bezpośrednim sąsiedztwie SPA, a ich goście zyskują dodatkowe przywileje oraz zdrową, lekką kuchnię w AquaCafe i restauracjach Blu.
Jeden ze statków floty, kameralny Celebrity Xpedition, przeznaczony jest wyłącznie na całoroczne rejsy po wyspach Galapagos, do linii należy także prywatna karaibska wyspa Catalina.

Azamara Club CruisesAzamara Club Cruises, powstała w 2007 roku, jest linią uzupełniającą ofertę należącą do Celebrity Cruises i Royal Caribbean Cruises Ltd. Oferuje rejsy o wysokim standardzie obsługi na niecodziennych trasach w Europie, Azji i Ameryce Południowej. Linia oferuje Klientom bardzo spersonalizowaną obsługę i doskonałą kuchnię. Rejsy z Azamara Club Cruises oznacza dłuższy pobyt na pokładzie i dłuższe niż jeden dzień postoje w portach do których zawija statek. Taka formuła rejsów pozwala na dokładne zwiedzanie miast portowych, ich okolic, spokojne delektowanie się i poznanie kultury, sztuki, historii odwiedzanych destynacji. Dłuższe postoje w portach to również znakomita możliwość do poznania życia nocnego w poszczególnych miastach, odwiedzenia teatrów, klubów, restauracji, dyskotek, itp.

Wszystkie rejsy Azamara Club Cruises odbywają się w formule all inclusive, ponadto jednostki tej linii są niewielkie i butikowe, na pokład zabierają ok. 700 pasażerów, co sprawia, że pasażerowie mogą odczuć kameralną atmosferę oraz wysoki standard obsługi.Statki Azamara Club Cruises


Dwa statki Azamara Journey® i Azamara Quest® (oraz budowany Azamara Pursuit®) są idealne dla 690 gości na pokładzie – wystarczająco małe, aby wpłynąć do trudno dostępnych portów, jednocześnie zapewniając spokojną i relaksującą atmosferę na pokładzie. Obydwa statki przeszły znaczącą rewitalizację, mającą na celu zaspokojenie oczekiwań Gości (nowe europejskie łóżka, płaskie telewizory, nowe meble, bezprzewodowy dostęp do Internetu we wszystkich kabinach i miejscach ogólnie dostępnych). Po zmianach 93% kabin oferuje widok na ocean, a 68% kabin posiada własne balkony.Kierunki i destynacje Azamara Club Cruises

W 2018 roku Azamara Club Cruises wprowadziło niezwykły rejs World Journey – trasę pozwalającą podróżować dookoła świata z Sydney do Londynu w trakcie jednego rejsu. Ponadto kameralne, butikowe statki pływają od miasteczek wybrzeża Morza Śródziemnego, przez Karaiby po daleką Azję, Australię czy Oceanię. Z Azamara Club Cruises możesz wybrać się w rejs do najdalszych krańców ziemi i odkryć na nowo małe, urokliwe miasteczka i wielkie porty, o których dotychczas tylko marzyłeś.