Prestiżowe zestawy gier tradycyjnych z żeglarskiego kambuza i mesy w ekskluzywnej opcji. Najwyższej jakości szachy, luksusowe wydania zestawów do pokera, drewniane domino, kości - doskonały prezent sprawdzający się zarówno na lądzie w oczekiwaniu na rejs w portowej tawernie, jak również w kapitańskich kajutach i żeglarskich kubrykach. Prestiżowy upominek nie tylko dla Wilków Morskich, gry klasyczne w jakie grano zarówno w ekskluzywnych salonach oficerskich, messach kapitańskich jak również żeglarskich pubach i portowych tawernach. W naszym asortymencie znajdą Państwo zestawy szachów najwyższej klasy, których figury są małymi arcydziełami sztuki. Ekskluzywne komplety do gier karcianych jak poker, brydż, kanasta, remik a także popularne makao czy tysiąc. Proponujemy również stylowe zestawy do gry w kości, kółko i krzyżyk oraz domino w stylowych, drewnianych opakowaniach z Morskim Duchem.
Wszelkie gry towarzyskie od zawsze kojarzą się z morzem. Marynarze od wieków grali w portowych tawernach w domino czy pokera przegrywając nie tylko ciężko zarobione wypłaty, ale co gorsza tygodniowy przydział rumu. Dokerzy, portowcy i stoczniowcy umilali sobie przerwy w pracy grą w kości. Kapitanowie podczas wielomiesięcznych rejsów rozgrywali ze swoimi oficerami partie szachów lub gier karcianych: brydża, kanasty, remika czy bakarata w zaciszu kajut oficerskich.
Oferujemy państwu oryginalne i ekskluzywne wydanie tych wszystkich rodzajów klasycznych i ponadczasowych gier towarzyskich.
Szachy renomowanej, greckiej firmy, w których każda figura jest starannie, ręcznie wykonanym dziełem sztuki a plansza kilkukilogramową, luksusową dekoracją salonu lub biura. Rzemieślnicze wykończenie najwyższej klasy. Prezent dla szachisty, piękna element wystroju, doskonały upominek dla osób chcących rozpocząć szachową przygodę jako sposób na odstresowanie i rozwój umiejętności strategicznych, planowania, racjonalnego myślenia, poprawę pamięci, sposób na spędzanie wolnego czasu. Przecież nie tylko kapitanowie prowadzący złożone kampanie wojenne przeciwko obcym armadom byli miłośnikami szachów - jest to gra, w którą grają zarówno majtkowie jak i portowi tragarze jak również słynni morscy stratedzy.
Za ojczyznę szachów uważa się Indie, gdzie już w latach 70-tych VI wieku n.e. grano w tak zwaną czaturangę, następnie szachy w VI wieku trafiły do Persji i kolejno do innych krajów arabskich, skąd żeglarze przywieźli je do Europy. W VIII-IX wieku szachy rozpowszechniły się głównie w Hiszpanii, Francji i we Włoszech, później olejno dotarły do Anglii, Rosji, Skandynawii i Niemiec. Trudno określić, kto wymyślił szachy w wersji europejskiej, wiadomo jednak, że gra przeszła szereg transformacji. Do Polski szachy dotarły około XII wieku podczas panowania Bolesława Krzywoustego. Prawdopodobnie stało się to za sprawą Czechów, Rusi Kijowskiej i …. ponownie morskich szlaków handlowych. Okres największego rozkwitu popularności gier szachowych przypadł na renesans, gdy przy szachownicach zasiadali głównie przedstawiciele wyższych warstw społecznych.
Prestiżowe zestawy talii kart, doskonały, użyteczny upominek praktycznie dla każdego. Doskonała forma rozrywki i spędzania wolnego czasu w oczekiwaniu na rejs czy bryzę lub forewind na morzu, poczynając od najprostszych gier karcianych jak oczko, kierki, makao czy piki a kończąc na złożonych rozgrywkach brydżowych. A może dzięki ofiarowanej przez nas talii kart członek naszej rodziny lub przyjaciel wystąpi kiedyś w World Series of Poker lub dostaniemy pomyślną, wróżbę tarota?
Z ciekawostek, pełna talia kart zwykłego typu liczy 52 karty (od dwójek do asów). Zależnie od gry używa się części talii, np. 24 karty (mała talia kartowana od dziewiątek do asów) w tysiącu, 32 karty w pikiecie i skacie (najczęściej w wersji niemieckiej), jednej talii, np. brydż, lub dwóch pełnych talii, np. kanasta. Używa się także całkowicie odmiennych zestawów kart, np. 25 kart do gry w Piotrusia czy 78 kart w tarocie.
Marynarze wszystkich portów grali w kości. Zarówno w portowych spelunach jak i w kambuzach i mesach słynnych żaglowców. Przegrywali tygodniowy przydział rumu lub wygrywali miesięczny żołd. Obecnie zachęcamy Państw do spędzenie czasu przy rekreacyjnej grze w stylowe, drewniane kości. Gra w kości, jako taka jest jedną z najstarszych gier w historii ludzkości, pierwsze wzmianki o tej grze pojawiają się w XIV wieku w Anglii, gdzie ludzie masowo grali w „hazard” - była to właśnie gra w kości przy użyciu dwóch kostek. Z biegiem czasu, gra ta zawędrowała również do Francji, gdzie nazywana była „crapaud”, a ponieważ była to gra raczej biedoty, nazwę można przetłumaczyć dosłownie jako “ropucha”. Również w Polsce grywano w kości już od średniowiecza. Według słynnego kronikarza, Wincentego Kadłubka książę Kazimierz Sprawiedliwy grywał w kości. Z czasem gra ta zaczęła migrować z dworów i pałaców do zwykłych ludzi.
Gra w kości znakomicie wpisała się w codzienność żeglarzy, marynarzy i rybaków. Kości bowiem to figury sześcienne, podczas sztormu nie spadały ze stołów, nieprzypadkowy jest też układ oczek (od 1 do 6) na każdej z kości do gry. Ich suma, pochodząca z dwóch przeciwległych ścianek, zawsze wynosi „7” siedem. Przez kolejne stulecia w grę masowo grywano w Europie, aż w końcu, jak można było się spodziewać zawędrowała także i do Ameryki. Grę tę, zaczęto nazywać Craps, przez niemały wpływ języka francuskiego. W momencie przybycia do Ameryki zmieniły się delikatnie jej reguły i zaczęła ona przypominać to, co do dzisiejszego dnia jest grane w kasynach. W chwili obecnej stoliki, w których gra się w Craps są tymi, które dostarczają największych emocji, zwykle są najgłośniejsze w kasynach – dzieje się tak dlatego, że to do gracza należy większość akcji w tej grze, no i nie należy też zapominać, że gra wywodzi się zwyczajnie z ulicy.
Popularną grą portowych tawern, pubów i doków było również domino. Warto wspomnieć, że domino narodziło się prawdopodobnie w Chinach w XII wieku, w czasach dynastii Song (960-1279). Pierwsze kamienie domina przywiózł do Europy bezpośrednio z Chin i rozpowszechnił znajomość gry pod koniec XIII wieku wenecki żeglarz i podróżnik … Marco Polo. Domino w klasycznej formie składa się z 28 płytek, które w żargonie noszą nazwę kamieni. Na płytkach znajdują się kombinacje cyfr od 0 do 6. Kamień, na którym nie ma oczek nazywany jest mydłem, z kolei kamień, który posiada jednakową liczbę oczek nazywany jest dubletem. Kamienie domino wywodzą się od tradycyjnej gry w kości – poprawnie złożony zestaw do domino posiada płytki ze wszystkimi kombinacjami, które możesz uzyskać rzucając dwiema kośćmi. Gra domino pomimo bardzo prostych zasad potrafi być naprawdę wciągająca a gdy domino klasyczne się znudzi polecam grę w odmianę matador, domino muggins, bergen czy domino francuskie.
Zachęcamy Państwa do rekreacyjnej gry w tradycyjne, klasyczne gry towarzyskie - będzie to forma spędzania czasu poprawiająca nasze relacje społeczne jak również rozwijająca nasz umysł, spostrzegawczość, umiejętność analitycznego myślenia i przewidywania. Ekskluzywny zestaw figur szachowych, prestiżowa talia kart lub drewniane domino są również fantastycznym a co najważniejsze użytecznym prezent nie tylko dla Kapitanów i Wilków Morskich.